Tektura użyta do produkcji naszych kartonów posiada CERTYFIKAT FSC


Dla nas najważniejsza jest dobra współpraca ... i wzajemne zaufanie !

Jaką taśmę do pakowania wybrać?

Taśmy klejące mają wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest to, że łączą sklejane elementy natychmiastowo i są zawsze gotowe do użycia. Nie musimy czekać, tak jak w przypadku kleju, aż wyschnie.

W ofertach handlowych można spotkać taśmy klejące o różnych szerokościach, jednak najpopularniejsza jest taśma o szerokości 48 mm. Taki rozmiar jest optymalny i zapewnia łatwy i wygodny sposób na pakowanie przesyłek. Taśmy klejące służące do pakowania przesyłek mają bardzo dobrą przyczepność z powodzeniem wykorzystamy je do tektury, papieru, folii.

Możemy się spotkać z klasyfikacjami taśm klejących, które mają za podstawę najróżniejsze kryteria, jednak najpowszechniejszym jest rodzaj użytego na taśmie kleju:

  • AKRYL – jest taśmą pakową najtańszą i najczęściej kupowaną. Warstwą szczepną tej taśmy jest wodny klej akrylowy. Taśmę tą można stosować w suchych warunkach, w temperaturze powyżej 0ºC.
  • HOT MELT – tą taśmę stosuje się w dodatnich temperaturach. Warstwą szczepną jest tu kauczuk syntetyczny. Wykazuje on zwiększoną odporność na wilgoć od taśm akrylowych.
  • SOLVENT – jest to najbardziej wytrzymała taśma z naszej oferty. Warstwę szczepną stanowi tu kauczuk naturalny. Tą taśmę klejącą można stosować przy ujemnych temperaturach, nawet do -25ºC, a także przy dużej wilgotności.

Zwracajmy również uwagę na to jak oznakowana jest długość pakowej taśmy klejącej na rolce,  wyraża się ona w yardach (1 yd =0,91 m).  Bywa, że nie do końca uczciwi sprzedawcy w opisach produktu podają jednostkę miary „Y”, co nie oznacza yard (yd), wobec czego klient może zostać wprowadzony w błąd, bo nie wie jakiej długości taśmę klejącą kupuje.

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl