Tektura użyta do produkcji naszych kartonów posiada CERTYFIKAT FSC


Dla nas najważniejsza jest dobra współpraca ... i wzajemne zaufanie !

Jak dobrać karton?

Jako wieloletni producent kartonów staramy się odpowiadać na wątpliwości i pytania naszych Klientów. Wiemy, że często pojawia się trudność w dobraniu odpowiedniego kartonu do pakowanych przedmiotów, dlatego postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak dobrać karton?

Najpopularniejszym opakowaniem kartonowym jest karton klapowy. Jest on wykonany zgodnie ze standardem FEFCO 201. Jego cechą charakterystyczną jest obustronne zamykanie przy pomocy tzw. klapek. Klapki mają taką samą szerokość, dzięki czemu zamykają się równo.

Jako producent opakowań kartonowych, wiemy, że właściwie dobrane pudełka kartonowe gwarantują, że zapakowany w nie towar będzie należycie chroniony podczas transportu lub przechowywania. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę dwa ważne aspekty, aby zapewnić taką ochronę, aspekt wielkościowy i wytrzymałościowy.

Wymiar kartonu to informacja podstawowa jaką należy określić podczas doboru odpowiedniego pudełka tekturowego. Należy zwrócić uwagę, że pakowane przedmioty powinny mieścić się w kartonie swobodnie. Jeżeli przedmiot ma być dodatkowo zabezpieczony folią bąbelkową czy wypełniaczem trzeba brać pod uwagę odpowiedni zapas. Podstawowymi wartościami, które opisują karton są długość, szerokość i wysokość. Zazwyczaj podawane są w milimetrach. Z zasady podany rozmiar jest wymiarem wewnętrznym kartonu, jeśli jednak wymiar jest wymiarem zewnętrznym, jest to określone w jego nazwie. Bardzo duże znaczenie ma to w przypadku przesyłek biznesowych Poczty Polskiej oraz przesyłek do Paczkomatów InPost.

Po drugie bardzo ważnym aspektem jest też wytrzymałość kartonu. W naszym sklepie internetowym oferujemy opakowania kartonowe wyprodukowane z tektury 3 – warstwowej, a także 5 – warstwowej.

Wykonujemy opakowania kartonowe z tektury 3 – warstwowej w trzech rodzajach:

  • fala E – gdzie grubość tektury wynosi ~ 1,5 mm,
  • fala B – gdzie grubość tektury wynosi ~ 2,8 mm,
  • fala C – gdzie grubość tektury wynosi ~ 4 mm.

Wykonujemy również kartony z tektury 5 – warstwowej, która jest znacznie wytrzymała oferujemy ja w dwóch rodzajach:

  • fala EB - gdzie grubość tektury wynosi ~ 4,3 mm,
  • fala BC - gdzie grubość tektury wynosi ~ 6,5 mm.

Kartony 5 – warstwowe, ze względu na wytrzymałość, polecamy używać zdecydowanie w przypadku pakowania przedmiotów kruchych i bardzo ciężkich, co znacznie zwiększy ich bezpieczeństwo podczas transportu.

Równie ważnym parametrem, mającym znaczenie, jeśli chodzi o wytrzymałość kartonu jest gęstość tektury. Gęstość wyrażana jest w gramach/m2, większa gęstość oznacza, że karton jest twardszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, typu przedziurawienia.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszą firmą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl