Dane kontaktowe

Punkt odbioru:

ul. Warsztatowa 3
Szewce 55-114
woj. dolnośląskie

Tel: 794 620 205
(od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8:00-16:00)
e-mail: biuro@twojeopakowanie.pl

Jak dojechać

Dane rejestrowe firmy:

EP Sp. z o.o. 
Twoje Opakowanie
Leszczyńskiego 4/29, 50-078 Wrocław
NIP: 8971855369


 Tektura użyta do produkcji naszych kartonów posiada CERTYFIKAT FSC

Kartony- tuby

Zamów opakowania w indywidualnym rozmiarze

Jesteśmy producentem tub tekturowych o różnych wzorach i wymiarach. Doskonale znamy problemy dotyczące bezpiecznego, a zarazem efektownego pakowania różnych towarów, a doświadczenie w wielu branżach wykorzystujemy do projektowania i produkcji opakowań, które idealnie wpiszą się w potrzeby. Jako producent tub kartonowych dbamy o najwyższą jakość wykonania i podpowiadamy najlepsze rozwiązania, które są dopasowane do charakteru pakowanych produktów.

 

Czym są tuby kartonowe?

Tuby kartonowe to opakowania wykonane z tektury falistej, które służą do ochrony zawartości przed pomięciem, zagięciami i innymi uszkodzeniami. Kartonowe tuby zaprojektowano z myślą o ochronie dzieł sztuki, ale z czasem przeszły one metamorfozę i znalazły także wiele innych zastosowań.

Tuby są zwijane cylindrycznie z kilku lub kilkunastu warstw tektury – w zależności od grubości ścianek. Na zewnątrz tulei może trafić ozdobny papier w różnych kolorach lub z nadrukami wybranymi przez Klienta. U góry tuby posiadają zatyczki (metalowe lub plastikowe). Dodatkowo, tuleje bywają impregnowane – w celu zabezpieczania opakowania przed wilgocią.

Zastosowanie tuby

Tuby kartonowe służą do wygodnego pakowania i transportu:

 • map,
 • obrazów,
 • plakatów,
 • wykresów,
 • rysunków technicznych, szkiców i papierów w dużym formacie,
 • folii,
 • tkanin.

Kolejnym zastosowaniem tub kartonowych jest opakowanie delikatnych przedmiotów ze szkła lub ceramiki. Dekoracyjne tuby to doskonałe opakowanie na firmowe gadżety reklamowe oraz prezenty. W tubach można również przechowywać dokumenty.

Papierowe tuby coraz częściej są wykorzystywane także do pakowania produktów spożywczych (przypraw, herbaty, kawy, słodyczy), środków chemicznych, wyrobów tytoniowych, butelek z alkoholem. Do przechowywania żywności polecamy tuby z membraną, która chroni produkty przed przypadkowym otwarciem i rozsypaniem oraz pozwala zachować aromat.

Tuby chronią zawartość przed uszkodzeniem, pozwalają uniknąć zaginania wielkoformatowych papierów. Specjalne paski i uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie obrazów, map czy prac na papierze. Tuby kartonowe to opakowania o różnych długościach, wysokościach i średnicach, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta.

Charakterystyka

Tuby kartonowe od „Twoje Opakowanie” charakteryzują się:

 • najwyższą starannością wykonania (gwarantującą estetyczny wygląd),
 • wysoką wytrzymałością, uzyskaną dzięki wysokogatunkowej tekturze i spiralnie skręconemu materiałowi,
 • ściankami o grubości 2 mm,
 • wygodą użytkowania – są lekkie, trwałe i poręczne,
 • atrakcyjną ceną.

Podział tub kartonowych

Tuby kartonowe dzieli się na opakowania służące do:

 • ochrony i transportu papierów (dokumenty, mapy, plakaty, obrazy itp.),
 • celów marketingowych – dekoracyjne tuby do pakowania alkoholu, perfum itp.
 • przechowywania i ochrony przed wilgocią żywności – tuby z membraną do przechowywania kawy, herbaty itp.

Ze względu na rodzaj zamykania, dzieli się je na tuby z wieczkiem:

 • plastikowym – wieczka mogą być wciskane lub nakładane (idealne do szczelnego zamykania kawy, herbaty).
 • metalowym – wykonane z kolorowych blach (bardzo często wykorzystuje się je do pakowania alkoholu i kosmetyków).

Cechy i właściwości tub tekturowych

Tuby kartonowe powstają z wielu warstw tektury, które są zwijane spiralnie i klejone. Taka budowa doskonale chroni  dokumenty, dzieła sztuki i inne papiery przed zniszczeniem, gwarantuje wygodę w transporcie i przechowywaniu. Wielowarstwowa budowa to także gwarancja wytrzymałości przy nawijaniu cięższych przedmiotów.

Kolejną cechą tub tekturowych jest ich uniwersalność. Wystarczy wklejenie (lub wgrzanie) ochronnej warstwy aluminium, aby papierowe tuleje mogły posłużyć do pakowania żywności. Producenci cały czas proponują nowe rozwiązanie, wzory i rozmiary, aby dopasować je do kolejnych zastosowań.

Warto podkreślić również dekoracyjny charakter tub – tego typu opakowania coraz częściej pełnią funkcje promocyjne, ponieważ może na nie trafiać dowolna grafika (służą np. do pakowania firmowych gadżetów czy kosmetyków).

Tuby tekturowe łączą wysoką funkcjonalność i wytrzymałość z niską ceną, co sprawia, że zdobywają one coraz większą popularność na rynku.

Potrzebujesz tub kartonowych, które pozwolą Ci przechowywać dokumenty, przewozić plakaty, obrazy lub dzieła sztuki? A może poszukujesz pomysłu na efektowne zapakowanie żywności lub firmowych gadżetów? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci dobrać tuby kartonowe idealnie wpisujące się w indywidualne oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl