Dane kontaktowe

Punkt odbioru:

ul. Warsztatowa 3
Szewce 55-114
woj. dolnośląskie

Tel: 794 620 205
(od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8:00-16:00)
e-mail: sprzedaz@twojeopakowanie.pl

Jak dojechać

Dane rejestrowe firmy:

EP Sp. z o.o. 
Twoje Opakowanie
Leszczyńskiego 4/29, 50-078 Wrocław
NIP: 8971855369


 Tektura użyta do produkcji naszych kartonów posiada CERTYFIKAT FSC

Kartony klapowe

Zamów opakowania w indywidualnym rozmiarze

Oferujemy wysokiej jakości opakowania klapowe, produkowane z wielowarstwowej tektury falistej. Pudła klapowe dostępne są w wielu rozmiarach, co pozwoli Ci dobrać opakowanie idealnie dopasowane do potrzeb. Naszą ofertę kierujemy m.in. w stronę sklepów internetowych, firm kurierskich i logistycznych, firm zajmujących się przeprowadzkami oraz przedsiębiorstw i osób prywatnych (potrzebujących uniwersalnego rozwiązania do przechowywania lub przesyłki różnego typu przedmiotów). Każde pudło klapowe trafia do Klienta w formie płaskiej – brzegi należy skleić taśmą klejącą. Kartony klapowe dostępne są w zestawach – wystarczy dobrać komplet dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Czym są kartony klapowe? / Charakterystyka / Zastosowanie / Dlaczego kartony klapowe?

 

Czym są kartony klapowe?

Kartony klapowe to uniwersalne pudełka tekturowe, które wykorzystywane są do produkcji i pakowania zbiorczego towarów, ich magazynowania,  przesyłek czy przewozu (np. przeprowadzek). Są one zamykane obustronnie parami klapek o takiej samej szerokości. Karton łączy się centralnie i klei taśmą. Produkowane są z kilkuwarstwowej tektury, która gwarantuje sztywność i wytrzymałość pudełka. Takie opakowania zapewniają zabezpieczenie przedmiotów przed uszkodzeniem oraz wzrokiem osób trzecich. Można nanieść na nie nadruki, dlatego kartony mogą pełnić również funkcję estetyczną.

Pudełka klapowe produkowane są w wielu różnych rozmiarach – od niewielkich pudełeczek na biżuterię, dekoracje i inne drobiazgi aż po wielkogabarytowe pudła klapowe, które pozwalają zapakować sprzęt RTV i AGD czy rowery. Producenci dopasowują ich kształty do potrzeb, dlatego opakowania kartonowe mogą służyć do ochrony praktycznie każdego przedmiotu (także nietypowych – np. luster, obrazów, piłek czy globusów).

Charakterystyka kartonów klapowych

Pudła klapowe są:

 • mocne i trwałe,
 • uniwersalne,
 • niedrogie,
 • ekologiczne.

Kartony klapowe wykonywane są z białej lub brązowej tektury, dlatego z powodzeniem można je dopasować do przeznaczenia. Kolorowe nadruki
fleksograficzne sprawiają, że idealnie sprawdzą się do pakowania towaru przeznaczonego na sprzedaż. Szeroka gama wymiarów i kształtów sprawia, że pudło klapowe jest uniwersalne.

Do produkcji kartonów klapowych wykorzystujemy tekturę o różnej gramaturze. Są one wykonywane m.in. z tektury 3-warstwowej, 5-warstwowej czy 7-warstwowej, mogą również posiadać dodatkowe wzmocnienia. To pozwala uzyskać stopień wytrzymałości dopasowany do potrzeb Klienta. Zarówno niewielkie kartoniki, jak i duże kartony klapowe znakomicie chronią zapakowane przedmioty przed kurzem, zabrudzeniem oraz wszelkiego typu uszkodzeniami mechanicznymi, do których mogłoby dojść w czasie transportu. Mocna tektura gwarantuje brak uszkodzeń pod wpływem nacisku.

Pudła klapowe to ekonomiczne opakowania ogólnego przeznaczenia. Większość firm produkcyjnych i handlowych docenia niewygórowane ceny opakowań. Związane jest to z niskimi kosztami produkcji. Do zrobienia kartonów klapowych nie są potrzebne projekty i  wykrojniki, a sama produkcja jest szybka i w pełni zautomatyzowana. Dostarczane są one na płasko, dlatego są łatwe w transporcie i zajmują niewiele miejsca w firmowych magazynach. Wystarczy skleić pudełka mocną taśmą klejącą, aby szybko uzyskać wytrzymałe opakowanie.

Warto podkreślić, że kartony klapowe są przyjazne dla środowiska. Wykonane są z wysokiej klasy tektury falistej, nadają się do wielokrotnego wykorzystania i można poddać je recyklingowi (tektura podlega całkowitej biodegradacji).

Zastosowanie opakowań klapowych

Pudła klapowe to jedne z najpopularniejszych opakowań, które wykorzystywane są zarówno przez przedsiębiorstwa (produkcyjne, transportowe, handlowe), jak i osoby indywidualne. Służą do pakowania towaru na czas transportu oraz do magazynowania.

Opakowania klapowe znajdują zastosowanie m.in. do:

 • pakowania przedmiotów na czas wysyłki (sklepy internetowe, firmy kurierskie, przesyłki pocztowe itp.),
 • przeprowadzek prywatnych i firmowych,
 • pakowania wszelkiego typu towarów (od niewielkich ładunków aż po komputery, ciężki sprzęt AGD i RTV czy rowery),
 • ochrony ładunków na czas przewozu (zabezpieczenie towarów ułożonych na paletach),
 • archiwizacji dokumentów,
 • przechowywania towarów w magazynach,
 • przechowywania przedmiotów w domach,
 • zapakowania prezentów (wystarczy okleić karton ozdobnym papierem).

Dlaczego najlepiej pakować przesyłki w kartony klapowe?

Kartony klapowe to najpopularniejsze rozwiązanie do pakowania przesyłek. Ich siłą jest połączenie wysokiej wytrzymałości z niewygórowaną ceną i uniwersalnością. Doskonale sprawdzają się do pakowania wszelkiego rodzaju przesyłek, ponieważ dostępne są w wielu różnych kształtach i rozmiarach.

Klasyczne pudło klapowe ma kształt sześcianu, a zróżnicowana wielkość pozwala wygodnie zapakować przedmioty o niemal każdym kształcie (m.in. zastawę stołową, garnki, ubrania, książki, kosmetyki, dekoracje, zabawki, artykuły biurowe). Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w sklepach internetowych i firmach kurierskich, które potrzebują uniwersalnych opakowań, pozwalających zabezpieczać różny towar na czas przesyłki.

Dostępne są również pudła klapowe o specjalnych kształtach – podłużne kartony klapowe polecane są do pakowania rolek z tkaninami czy papierem prezentowym, opakowania teleskopowe można dopasowywać do przedmiotów o różnych długościach. Z powodzeniem można dopasowywać kartony do wysokości pakowanych przedmiotów czy wybrać opakowania zgodne ze standardowymi wymiarami obsługiwanymi przez paczkomaty. To sprawia, że ten sposób pakowania to doskonałe rozwiązanie do każdej wysyłki.

Warto także podkreślić wysoką wytrzymałość pudełek klapowych, które idealnie zabezpieczą przedmioty podczas przesyłek. Wielu nadawców obawia się, aby zamówiony przez klienta towar nie uległ drobnym uszkodzeniom w czasie transportu. Wielowarstwowa tektura doskonale chroni przesyłki przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Niskie ceny pudełek klapowych sprawiają, że sklep internetowy (lub inna firma nadająca bardzo dużo przesyłek) może obniżyć koszty pakowania wysyłanego towaru. Wystarczy złożyć pudełko, okleić jego brzegi taśmą klejącą i nadać do adresata.

Trwałe i uniwersalne kartony klapowe – zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz opakowania dopasowane do swoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl